Középparaszti családból származott. Négy elemi és két gimnáziumi osztályt végzett, majd szabóinas lett és segédlevelet szerzett. 1941 és 1945 között katonai szolgálatot teljesített, 1944-ben a harctéren egy bombaszilánktól megsebesült. Leszerelése után a mezőgazdaságban dolgozott, 1949-től szüleitől örökölt hét és fél hold földön gazdálkodott, majd 1953-tól már csak két és fél holdon, mivel a földjéből 5 holdat kisajátítottak.1953-ban a közellátás érdekeit veszélyeztető bűntett miatt pénzbüntetésre ítélték. 1956. december 10-étől bujkált a hatóságok elől.
Gyón községben 1956. október 28-án tagja volt annak a társaságnak, amely a községi tanácsházán átvette a kommunista irányítású polgárőrségtől a tanács jogkörét, a tanács alkalmazottjait elbocsátották, és létrehozták a nemzetőrséget, valamint a nemzeti bizottságot. A nemzeti bizottságnak ő is tagja lett, a község küldöttjeként részt vett a járási és a megyei nemzeti bizottságok értekezletein. December 10-én a gyóni tanácsházára érkezett Biksza Miklós dabasi járási párttitkár néhány járási vezető társaságában, hogy a községi nemzeti bizottság működését megszüntesse, és intézkedjen az eltávolított tanácsi dolgozók visszahelyezéséről. Lakos a tanácsházán vitába szállt a párttitkárral, aki végül a tettlegességgé fajult összetűzés elől kimenekült az épületből. A tanácsháza előtt összegyűlt, a nemzeti bizottság vezetője leváltásának hírére indulatosan reagáló helybeliek az épületből kimenekülő Bikszát üldözőbe vették. Lakos csatlakozott a tömeghez és amikor utolérték a párttitkárt, ő is részt vett annak bántalmazásában. Bikszát végül – a később külföldre menekült – Kövecses Ferenc közvetlen közelről agyonlőtte.
1957. október 22-én a Harmincz Istvánnal és társaival szemben indított bűntetőper VI. rendű vádlottjaként jogerősen halálra ítélték.
HU ÁBTL 3.1.9. V-144083/2
HU ÁBTL III. 9.2. – VII. tétel – sz. n. – Elítéltek létszáma
HU MNL PML – XXV.2.b – B.917-1957