Középparaszti családból származott, a hat elemi osztály elvégzése után a szülei földjén dolgozott. 1950-ben Budapesten, a Ganz Kapcsoló- és Gépgyárban helyezkedett el mint segédmunkás. 1951. januárja és októbere között visszament az édesapja földjére gazdálkodni, majd bevonult Győrbe tényleges katonai szolgálatra, ahonnan Szentendrére, a műszaki tiszti iskolára küldték. Az iskolát alhadnagyként fejezte be, a bajai műszaki dandárhoz került, majd 1955 januárjában áthelyezték a HM Technikai Csoportfőnökségre. Az 1956-os szerepvállalása miatt a szovjetek Ungvárra deportálták. Szabadulása után, 1957 januárjában a honvédségtől leszerelték, letartóztatásáig ismét a szülői gazdaságban segédkezett.
1955. januártól Budapesten, a HM Technikai Csoportfőnökségen teljesített szolgálatot, ahonnan 1956 elején 23 beosztottjával együtt egy kísérleti munkához a Budapest, X. kerületi kerámia téglagyárba vezényelték és a Noszlopi utcai munkásszálláson szállásolták el őket. 1956. október 23-án felettesei határozott utasítása ellenére a munkásszállásról nem vonult be a csoportfőnökségre, később, október 28-án a másodszori visszavonulási parancsot követően 20 katonát visszaindított az állomáshelyükre. Hódos azonban harmadmagával a X. kerületi rendőrkapitányságra ment és csatlakozott az ottani fegyveres csoporthoz, ahol a járőrszolgálat megszervezésével és ellenőrzésével bízták meg. November 1-jén átment a Csajkovszkij parkba és egy kultúrházban berendezett hadiszálláson 18 főnyi csoport parancsnokaként a szovjet csapatok elleni harcra készülődött. November 4-én utasítást adott, hogy az Éleskanyarnál [mai neve: Élessarok] felállított két légvédelmi lövegből nyissanak tüzet a Kőbányai Sörgyár felől érkező szovjet harckocsikra. A szovjetek visszalőttek, a tűzharc másnap hajnalig tartott. Ezt követően Hódos a Vegyipari Gép- és Radiátorgyárba ment és átvette az ott székelő Donka László vezette mintegy nyolcfős csoport irányítását. Itt november 8-ig tartózkodott, amikor a szovjetek elfoglalták az épületet, őt pedig fogságba ejtették.
1958. május 6-án a Hódos Sándorral és társaival szemben indított bűntetőper I. rendű vádlottjaként jogerősen 15 évi börtönre ítélték.
HU ÁBTL 3.1.9. V-145631
HU HIM HL – XI.22 – 076/1958