Fehér István és társai bűnügye
Budakeszin 1956. október 23-t követő napokban megalakult a nemzetőrség és a a nemzeti bizottság. Október 25-én a Márity László vezette forradalmi csoport néhány tagja behatolt az MDP helyi szervezetének épületébe és onnan egypár céllövő puskát és kézigránátot zsákmányoltak. Másnap szintén fegyverekért vonultak Sziklai Sándor honvéd ezredes házához, ahol az ezredes az apósával és Kiss Lajos ismerősével tartózkodott.