Munkáscsaládból származott. Szüleit négyéves korában elvesztette, nevelőszülők nevelték fel. Az általános iskola elvégzése után segédmunkásként dolgozott különböző helyeken, majd a Csepel Vas- és Fémművekhez került. Itt a traktorszállítási osztályon elvégzett egy háromhónapos járművezetői tanfolyamot.
1956. október 24-e után a Práter utcai iskolában, az Üllői út 53/b. számú épületben, a Corvin közben és a Kisfaludy közben működő fegyveres csoportok tagjaként részt vett a harcokban. Az Üllői út és a Mária utca sarkán „a forradalom nevében” több fegyveres társával eltulajdonított egy, a posta tulajdonában álló oldalkocsis motorkerékpárt. Október 28-án Maléter Pálnál jelentkezett szolgálatra, továbbította Maléter utasításait a fegyveres csoportokhoz és elkísérte őt a szovjet fegyveres erők parancsnokával folytatott tárgyalásokra. November 4-én előbb a Rákóczi téri, majd a Royal Szállóban berendezkedett fegyveres csoporthoz csatlakozott, azonban a szovjet túlerő miatt szétszéledtek a tagok. 1957. január 11-én a Csepel Vas- és Fémműveknél tüntetést zajlott, Preszmayer a tömeget a Kádár-kormány fegyveres megdöntésére buzdította. A karhatalom fellépése után Nyugatra akart menekülni, január 17-én azonban elfogták a magyar határőrök.
1957. november 4-én a Preszmayer Ágostonnal és társaival szemben indított büntetőper I. rendű vádlottjaként jogerősen halálra ítélték.
HU ÁBTL 3.1.9. V-141774
HU ÁBTL 3.1.9. V-141774/3
HU ÁBTL III. 9.2. VII. t. – sz. n. – Elítéltek létszáma