Gimnáziumi érettségit tett. Az 1930-as évek közepén lapot indított, amelyben támadta a kor szociális viszonyait. Szálasi Ferenc felfigyelt az írásaira és 1937 júniusától együtt dolgoztak. 1938 februárjában betiltották a Magyar Nemzeti Szocialista Pártot, Omelkát májusban propaganda tevékenység miatt internálták, ahonnan 1940 decemberében szabadult. Ezt követően Szálasi megbízta a Magyarság Útja és A Nép c. újságok terjesztésével. 1941 elején bevonult katonai szolgálatra. 1942 februárjában ismét letartóztatták röpiratterjesztés miatt, innen 1944 júliusában szabadult. A nyilas hatalomátvételt követően több pártszolgálatossal az Athenaeum nyomdában kinyomtatták az első nyilaskeresztes plakátokat. 1944. november elején Kovarcz Emil megbízta, hogy lássa el az összekötő szolgálatot a mozgósítási minisztérium és a Központi Közúti Szállítás vezetősége között. 1945 február elején kinevezték a miniszterelnökség pártmegbízottjának. Részt vett a miniszterelnökség Ausztriába történő áttelepítésében, ahol amerikai fogságba esett. 1945. október 21-én mint háborús bűnöst visszaszállították Magyarországra.
A vádirat szerint 1944. október 15-én fegyveresen felszólította a Magyar Rádió alkalmazottjait, hogy folytassák a munkájukat. Aznap este pártszolgálatosokkal elfoglalta az Athenaeum Nyomdát, hogy fegyverszünetellenes plakátokat készíttessen. Előbb a Központi Közúti Szállításvezetőség pártmegbízottjának, ezt követően a Miniszterelnökség elnöki osztály vezetőjévé nevezték ki Szöllősi Jenő miniszterelnök-helyettes mellé. 1934 óta több időszaki lapot indított, majd 1937 júniusától Szálasi Ferenccel együttműködve részt vett a nyilas lapok és röpcédulák terjesztésében. Tagja volt a Hűségszéknek és a Népközösségi székbizottságnak, vezetője volt a Magyar Nemzeti Szocialista Párt Hungarista Mozgalom eszmeterjesztő osztályának, valamint megszervezte az Eszmevédelmi csoportot. A nyilas hatalomátvételt követően nyilas- és háborúpárti, valamint zsidóellenes röplapokat írt és terjesztett.
Ezen cselekményeivel igyekezett megakadályozni a fegyverszünet megkötését, illetve segítséget nyújtott a nyilas mozgalomnak a hatalom erőszakos megszerzésében és megtartásában.
1946. április 20-án a vele szemben indított bűntetőeljárás során jogerősen halálra ítélték.
HU ÁBTL 3.1.5. O-14937/1
HU ÁBTL 3.1.9. V-98970