A perben elítéltekkel szemben több szálon indult vizsgálat. Az egyes vizsgálatokba bevont személyeknél közös volt, hogy tevékenységüket a Péterfy Sándor Utcai Kórházban fejezték be. Angyal István és társai kezdetben a Tűzoltó utcai fegyveres csoport tagjai voltak, Angyal mint a csoport vezetője tárgyalt a szovjet csapatoknak a fővárosból történő kivonásáról, később felvették a harcot a városrészt támadó szovjet katonai egységek ellen. A harcok megszűnése után a Péterfy Sándor Utcai Kórházban lévő ellenállókhoz csatlakoztak, ahol a megalakult új kormány megdöntésére és az államforma megváltoztatása érdekében illegális röplapokat, újságokat készítettek és terjesztettek. Szirmai Ottó október vége és november 6-a között volt a Tűzoltó utcai fegyveresek tagja. Miután a Bakáts-téri kórházból nem tudott a Tűzoltó utcába visszamenni a Ferenc körutat tűz alatt tartó szovjet harckocsik miatt, csatlakozott a Péterfy Sándor Utcai Kórházban szerveződő ellenállókhoz. Részt vett röplapok megszövegezésében, előállításában. Kapcsolatot tartott az Írószövetséggel, a munkástanácsokkal, az Értelmiségi Forradalmi Bizottsággal. November 20-tól az Obersovszky Gyula és Gáli József által szerkesztett Élünk című illegális lap cikkírója volt Tavaszi Tamás néven, de kivette részét a lap terjesztéséből is. Egy másik vonal Széll Sándor és társai tevékenységének vizsgálata volt, akit 1956. október 25-től Budapesten a Műszaki Egyetem Bartók Béla úti diákszállójában beválasztották az egyetemi csúcsbizottságba, majd október 28-án az Értelmiségi Forradalmi Tanács mellett működő diákbizottság egyik vezetője lett. November elejétől kapcsolatba lépett és tagja lett a Péterfy Sándor Utcai Kórházban székelő Élünk című röplap szerkesztőségének, a szerkesztők egy részének letartóztatása után vezetője volt a csoportnak. Köztük volt Beke Tibor építőmérnök, aki verseket írt és fényképeket készített az ’56-os eseményekről. Teuchert József a Hunnia Filmgyár gyártásvezetője felvételeket készített különböző fővárosi helyszíneken. Egy másik perben elítélt Derzsi Sándor író lakásán szerkesztették az Élünk című lap egyes példányait, majd a Péterfy Sándor utcából ideszállították és innen terjesztették a már elkészült példányokat. Szigetvári István szintén a Tűzoltó utcai, majd a Mester utcai fegyveresek egyik csoportjának volt a vezetője, többször felvették a harcot a szovjet fegyveres egységekkel, ügyét 1958. március 5-én egyesítették a Szirmai-perrel. Az Angyal István, Szirmai Ottó, Széll Sándor és Derzsi Sándor nevével jelzett vizsgálati anyagok népes szereplőit több perben ítélték el, volt amelyik a katonai bíróság elé került. A kisebb súlyúnak ítélt cselekmények szereplőit internálták, jónéhányan pedig külföldre menekültek.
HU ÁBTL 3.1.9. V-144758/1-2.
HU ÁBTL 3.1.9. V-144758/3
HU ÁBTL 3.1.9. V-143660
HU ÁBTL 3.1.9. V-143660/1-4.
HU ÁBTL 3.1.9. V-144759
HU ÁBTL 3.1.9. V-144759/1.
HU ÁBTL 3.1.9. V-141801
HU BFL – XXV – 4.f.9. – 8005/1958
HU BFL – XXV-60.d. BÜL –214/1957