Szmrek Benjámin és társai bűnügye
1956. október 28-án Sári községben a volt tulajdonosok megkezdték a földműves szövetkezeti vendéglőből a korábban tulajdonukat képező felszerelési és berendezési tárgyaik elvitelét, amiben a vádlottak is segédkeztek. Ezt követően Farkas Pál vezetésével a vádlottak egy részben felfegyverkezett csoport tagjaiként megtámadták és lefegyverezték a helyi rendőrőrsöt. Ezután másokkal kiegészülve megtámadták a honvéd kiegészítő parancsnokságot is és fegyvereket zsákmányoltak.