Ugrás a tartalomra

BM Pestmegyei Főosztály Dabasi Járási Osztálya

Kapcsolódó személyi adatlapok

Szmrek Benjámin és társai bűnügye

1956. október 28-án Sári községben a volt tulajdonosok megkezdték a földműves szövetkezeti vendéglőből a korábban tulajdonukat képező felszerelési és berendezési tárgyaik elvitelét, amiben a vádlottak is segédkeztek. Ezt követően Farkas Pál vezetésével a vádlottak egy részben felfegyverkezett csoport tagjaiként megtámadták és lefegyverezték a helyi rendőrőrsöt. Ezután másokkal kiegészülve megtámadták a honvéd kiegészítő parancsnokságot is és fegyvereket zsákmányoltak.