Mátészalkán végezte el a polgári iskola négy osztályát, majd 1948-ban elkezdte az építőipari technikumot, de egy év után anyagi okok miatt abbahagyta tanulmányait. Ezután a Budapesti Épületszerelő Vállalathoz került gyakornoknak, ahol átképzős tanfolyamon kitanulta a vízvezeték-szerelő szakmát, később ilyen beosztásban dolgozott a vállalatnál. 1952. október elején Sátoraljaújhelyre kölcsön adták a Miskolci Szerelő Vállalathoz, ahol csoportvezetőként dolgozott. Innen Tokajba került, mint szerelő egy rejtjeles munkahelyre, ahol azonban államtitoksértést követett el, mert a honvédségi tervrajzokat őrizetlenül hagyta. Ezért 2 és fél évi börtönre ítélték. A büntetéséből 16 hónapot töltött le a Tatabányai Szénbányák XIV. aknájában, majd a jó munkája miatt feltételesen szabadlábra helyezték. 1955. május és szeptember között sorkatonai szolgálatot teljesített. Leszerelése után egy évig a MÁVAG-nál volt üzemfenntartó lakatos, majd néhány hónapig a Víz- és Fűtésszerelő Vállalatnál dolgozott. 1956. október 7-én külföldre akart szökni, de Győrben elfogták és október 30-ig előzetes letartóztatásban volt. 1956 novemberétől segédmunkásként dolgozott Budapesten a XIII. kerület Huba utcai vöröskeresztes raktárban.
1956. október 30-án kiszabadult a Budapesti Körzeti Börtönből, majd a IX. kerületi Páva utcai rendőrségre ment a személyi okmányaiért. Mivel a rendőrség ekkor már nem működött, a Corvin közben kötött ki, a volt börtöntársa javaslatára fegyveres őrszolgálatot vállalt a XIII. kerületi Huba utcai Közétkeztetési Technikumban elhelyezett vöröskeresztes raktárnál. Egy alkalommal részt vett két államvédelmi tiszt letartóztatásában, akiket a Corvin közbe kisértek. November 2-án fegyverét a többiekkel együtt leadta a Teve utcai rendőrkapitányságon, de továbbra is a technikum épületében lakott. Amikor az iskola területén találtak két géppisztolyt, értesítették a karhatalmistákat, akik elvitték a fegyvereket. November 12. és 16. között többekkel átkutatta az iskola épületeit és udvarát, a talált fegyvereket összegyűjtötték és – a fegyver és lőszer beszolgáltatási kötelezettség ellenére – elásták. 1957. március 22-én lakossági bejelentés alapján házkutatást tartottak az intézményben, Balázs ekkor a rendőröket az udvaron elásott fegyverekhez vezette.
1957. március 8-án a Balázs Ferenccel és társával szemben indított büntetőper I. rendű vádlottjaként jogerősen halálra ítélték.
HU HIM HL – XI.22 – 2145/1957