Bokor Sándor

Születési hely:
Budapest
Születési idő
Lakóhely
Kaba
Hajdú-Bihar vármegye
Foglalkozás(ok)
földműves
napszámos
sütősegéd
Életrajzi megjegyzés

Öt elemi osztályt végzett. A Nyilaskeresztes Párt tagja volt. 1945 tavaszától Kabán élt, ahol földműveléssel és napszámos munkák végzésével foglalkozott.

Őrizetbevétel ideje
Terhére rótt cselekmény

1944. október 16-a után Budapest XII. kerületében nyilas pártszolgálatos tevékenységet fejtett ki. A Városmajor utcai pártházban felállított nyomozócsoport vezetőjeként részt vett katonaszökevények és üldözött személyek összeszedésében, súlyos bántalmazásában, kifosztásában és törvénytelen kivégzésében. December végétől már az Andrássy úti pártházban végezte ugyanezeket. 1944 decemberében és 1945 januárjában parancsára több száz üldözöttet kísértek le a Duna-partra és végeztek ki, ezekben ő is tevékenyen részt vett. 1945 január közepén osztagával megjelent a Városmajor utcai Bíró Dániel-féle zsidó kórházban és kivégezték mind a kb. 150 beteget.

A cselekmény helyszíne(i)
Budapest V.
Budapest VI.
Budapest XII.
A cselekmény minősítése(i)
háborús bűntett
népellenes bűntett
Büntetőintézkedés

1948. december 15-én a Bokor Sándorral és társaival szemben indított büntetőper I. rendű vádlottjaként jogerősen halálra ítélték.

A büntetőper megnevezése
Elhalálozás ideje
Elhalálozás helye
Elhalálozás oka
Kivégzés
Temetés helye
Halotti anyakönyvi bejegyzés száma
Budapest, X. 1030/1948
Megjegyzés
Feleségét ugyanebben a bűnügyben háborús és népellenes bűntettek miatt jogerősen életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélték.
Dénes nevű öccsét 1945. június 14-én háborús bűntett miatt jogerősen halálra ítélték és még aznap kivégezték.
Felhasznált forrás(ok)
HU ÁBTL 3.1.9. V-135335
HU ÁBTL 3.1.9. V-158634/6