Tóth György bűnügye
Tóth György még 1945 előtt szerzett egy hibás golyós puskát és egy rossz állapotú vadászpuskát, ezeket elrejtette házának gazdasági épületében. 1948-ban a vadászpuskára kiadott engedélyét bevonták, ezért azt a fegyverét leadta a hatóságoknak, a hozzá tartozó lőport, sörétet, töltényeket azonban megtartotta magának. 1957. március 4-én gyepűzés közben talált két géppisztolyt, két tárat és 109 darab pisztolytöltényt, amiket a házában elrejtett. Meg nem állapítható időben 60 darab puskatöltény és egy gázálarc került a birtokába, amiket szintén lakásán tartott.