Ugrás a tartalomra

BM Szabolcs-Szatmármegyei Rendőrfőkapitányság Politikai Nyomozó Osztálya

Kapcsolódó személyi adatlapok

Szilágyi László és társai bűnügye

A per vádlottjai 1956. október 26-tól aktív szervezői és irányítói voltak a Nyíregyházán lezajlott eseményeknek, a tüntetéseknek és a szovjet emlékmű lerombolásának, középületek elfoglalásának. Később vezető szerepet töltöttek be a városi és a megyei testületekben. Október 28-án Szilágyi László felszólítására Hubicska Zoltán őrnagy a honvédségtől 16 főnyi fegyverest adott a rend fenntartására. Még ezen a napon a rendőrség élére Petényi József századost nevezték ki.